Rugby league

Ze světa

28. Říjen 2016

Začíná FOUR NATIONS!

Turnaj se hraje v Anglii a jedná se o celkově pátý ročník (první byl v roce 2009). Tato soutěž nahradila tradiční turnaj tří národů (Tri Nations), kde pravidelně hrály týmy Austrálie, Nového Zélandu a Velké Británie.

Další velkou událostí v Rugby League je i Mistrovství Světa, které se hrálo naposledy v roce 2013 v Anglii, za účasti 12 týmů a vyhrála Austrálie.

V turnaji Four Nations mají místo vždy zajištěny týmy Tri Nations, tedy Austrálie, Nový Zéland a Anglie (ta nahradila tým Velké Británie, poté co vznikly národní týmy Walesu, Irska a Skotska). Čtvrtý tým se kvalifikuje střídavě z jižní a severní hemisféry (zatím to byly týmy Francie, Papua Nové Guinea, Walesu, Samoa a letos kvalifikující se Skotsko).
Zatím vyhrály pouze týmy Austrálie a Nového Zélandu, oba týmy shodně dvakrát.

Hraje každý tým s každým, za vítězství jsou dva body, za remízu jeden, za prohru žádný bod.

Utkání se hrají na skvělých stadiónech, Olympijském v Londýně, Anfieldu v Liverpoolu, Ricoh Areně v Coventry, John Smith´s Stadium v Huddersfieldu, KC Lightstream Stadium v Hullu a Zebra Claims Stadium v Workingtnu a můžeme se těšit na bezvadnou diváckou atmosféru.