Mad Squirrels Vrchlabí 28 : 44 University of Exeter

Novinky

Vytvořeno: 15.06.2022 13:30

Začátek XIII sezóny si vrchlabští hráči a fanoušci okořenili krásným soubojem s anglickou Univerzitou z Exeteru.

Už od prvních minut bylo jasné, že si exeterští své celkové 5. místo v univerzitním pohárů, z 39 anglických univerzit, které hrají v Anglii rugby league, opravdu zaslouží.

Zatímco vrchlabští vsadili v prvních dvaceti minutách na tvrdou hru kolem rucku, která jim v druhém setu vynesla první try, angličané od prvních chvil útočili do jakékoli díry, které vrchlabská obrana zanechala. K vidění bylo mnoho rychlých útočních akcí, skvělých offloadů a čtení hry, které je brzy dostalo do vedení. Po zadu nezůstaly ani veverky, které přidaly dva skvělé trye po skvěle rozjetých útočných akcích. Do šaten se šlo za stavu 18 : 18.

Druhý poločas začal chybkou na straně Vrchlabí, kdy si křídlo nehlídalo křídlo a Exeter toho okamžitě využil. Patrné bylo i to, že bránit vrchlabský roj a stíhat anglické útoky sebralo oběma týmum mnoho sil a tempo již bylo o chlup pomalejší.

Zatímco Vrchlabí dokázalo využít další dvě mezery v obraně pro položení a dalších několik akcí nedokázala v samotném závěru dokončit, Exeter přidal ještě o dvě položení více a zápas tak vyhrál.

Vrchlabí však předvedlo skvělý výkon, na který může být pyšné. Zápasu fandilo asi 300 fanoušků.

Nezbývá než doufat, že podobných utkání uvidíme co nejvíce a iniciativu převezmou i ostatní české týmy.

Článek publikoval: David Lahr
dne: 15.06.2022 13:30