Odstartovala Rozvojová liga

Novinky

Vytvořeno: 26.04.2024 13:04

Již tradičně se začátek rugby league sezóny v České republice nese ve znamení turnajů ragbyových devítek. Jedná se o oficiální část české domácí soutěže – jako doplněk k 1. lize – pro menší kluby, které nemají dostatek hráčů pro plnou účast v nejvyšší soutěži třináctkového rugby. Mezi 4 kluby tradičně se účastnící této soutěže patří Barbarians Letohrad, Lokomotiva Beroun, Krupka Dragons B a Orli Havlíčkův brod. V této soutěži se také otrkávají mladší a méně zkušení hráči z prvoligových klubů – letos můžeme vidět velkou účast mladých nadějí z Krupky, Havlíčkova Brodu a Vrchlabí.

Součástí těchto turnajů je i soutěž juniorů U16, kteří zatím nemají v česku plně samostatnou soutěž, vzhledem k zatím celorepublikově omezeným počtům hráčů. Nicméně je na mladších hráčích znát silné chuť nejen trénovat, ale i hrát zápasy. Před zápasem junioři vytvoří týmy bez ohledu na klubovou příslušnost a alespoň v podobě krátkého předzápasu před hlavní částí turnaje mají možnost poměřit své síly i mimo tréninkové plochy. Všichni pevně věříme, že to nebude trvat tak dlouho, a i mladší kategorie budou mít své vlastní domácí soutěže.

První letošní turnaj se odehrál v Havlíčkově Brodě a to už 7. dubna. V turnaji se stylem každý s každým utkali všechny 4 výše zmíněné týmy. Tento první turnaj dokázali ovládnout hráči Barbarians Letohrad, kteří vyhráli všechna 3 utkání s celkovým bodovým ziskem 78 bodů. Lokomotiva Beroun podlehla ze 3 zápasů pouze v jednom, a to vítězným Barbarians (4:24). Beroun tak skončil na druhém místě. Třetí místo dokázali vybojovat Kurpka Dragons B a na čtvrtém místě pak skončili Orli Havlíčkův Brod.

O dva týdny později 21. dubna pak proběhlo druhý turnaj v Berouně. Složení účastnících se týmů zůstalo stejné jako v předchozím kole. V prvním kole Letohrad nestačil na Krupku B a Dragons tak vyobojvali vítězství v poměru 10:16. poté však Barbarians dokázali porazit Havlíčkův Brod i favorizovaný Beroun s velkou juniorskou posilou z Vrchlabí. Orli Havlíčkův Brod bohužel podlehl ve všech třech zápasech klubům z Berouna, Letohradu i Krupky a celkově tak končí čtvrtí. Dragons Krupka B vstoupili do turnaje velmi vyrovnanou ale vyhranou bitvou proti Letohradu. Poté však nestačili na Beroun a ani po suverénní výhře nad Orly jim bodový zisk stačil pouze na třetí místo. Lokomotiva Beroun dokázala porazit jak Havlíčkův Brod, tak Krupku B, nestačili však na Barbarians. Ve vyrovnaných bojích pak nakonec bodovým rozdílem 46:44 těsně předběhli Letohrad a vybojovali tak první místo.

Během letošního roku nás čekají ještě dva turnaje rozvojové soutěže – proběhnou ve dvou ze čtyř klubů, kde se ještě nehrálo, a to v Krupce a v Letohradě.

Článek publikoval: David Lahr
dne: 26.04.2024 13:04