Česko 16 : 28 Srbsko

Reprezentace

Vytvořeno: 27.11.2023 19:50

Dne 26. srpna se v Krupce odehrál reprezentační zápas, ve kterém se česká reprezentace po více než dvou letech znovu postavila jinému zahraničnímu týmu, tentokrát Srbské reprezentaci.

Česká republika měla výborný start, když druhořadník David Bělohlávek v úvodní minutě překonal brankovou čáru. Zdálo se, že by Češi mohli být adepty na vítězství, když v druhé polovině zápasu pilíř Tomáš Adamec skóroval. Hned poté ale český tým inkasoval několik položení. Přesto dokázali zápas dobře dohrát.

Hlavní trenér Petr Šedina poznamenal: „Zápas byl hrán v duchu fair play, udělali jsme příliš mnoho chyb, což nás nakonec stálo výhru. Srbové využili své šance, když se jim naskytla, nicméně toto je úroveň, na které chceme hrát, abychom se mohli učit a rozvíjet.“

Dvě položení na začátku druhého poločasu od křídla Aleksandara Stojanoviće z Radniki Nis zajistili Srbům vítězství v úmorném horku srpnového odpoledne.

Zápas a vítězství byly věnovány Mihalju Stojiljkovicovi, bývalému srbskému reprezentantovi a hráči Partizanu Bělehrad, který nedávno tragicky zemřel. Jeho bratr Starhinja byl jmenován zástupcem kapitána a sám před přestávkou skóroval, aby hostům poskytl těsný náskok 12-6. Hráčem zápasu byl Enis Bibic.

Trenér srbského týmu, Darren Fisher, komentoval: „Zápas byl velmi vyrovnaný, zejména v prvním poločase. Věděli jsme, že se musíme uklidnit a zlepšit naši úspěšnost zakončení, a to se ukázalo jako rozhodující. Zápas a naše úsilí jsme věnovali Starhinjaovi, výhra byla pro něj a jeho rodinu.

Cestovali jsme autobusem 18 hodin, abychom sem dorazili, ale rádi zase budeme cestovat po Evropě, abychom pomohli rozvoji rugby league, Češi byli skvělými oponenty a hostiteli.“

Článek publikoval: David Lahr
dne: 27.11.2023 19:50