Česko 2 : 36 Nizozemsko

Reprezentace

Vytvořeno: 27.11.2023 19:51

Ve Vrchlabí se těsně před koncem sezony a v deštivém podzimním počasí, v sobotu 28. října, odehrál zápas českého výběru proti reprezentaci Nizozemska. Nizozemci byli favorizovaným týmem již před zápasem vzhledem k jejich předchozím letním úspěchům na Evropské půdě a složení mužstva.

Nizozemsko ve Vrchlabí završilo svůj hektický podzimní mezinárodní program pátou výhrou v řadě, když porazilo Českou republiku 36:2 na domácím hřišti Mad Squirrels Vrchlabí. Hosté měli šest různých skórujících hráčů, přičemž zadák Harry Mulligan se opět postaral o velkou část bodů a zajistil jich Nizozemsku 16. Byl také autorem posledního položení a dosáhl perfektních šesti konverzí ve špatných podmínkách.

Hlavní trenér Nizozemska Dave Hunter poznamenal: „Bylo to těžké a fyzicky náročné utkání, Češi byli v porážce opravdu galantní. Byla chvíle, kdy jsme je nechali dominovat, ale vítězství nám přinesla kombinace dovedností a faktu, že jsme opravdu dobře spolupracovali. Dimitri Harringa, který v zápase debutoval, byl vynikající a také pokládal což nás celkově potěšilo na konec naší sezóny."

Jediné body České republiky přinesla penalta v 16. minutě, která Čechům zajistila brzké vedení. „Začali jsme opravdu dobře, přesně jsme plnili svůj herní plán,“ řekl český trenér Petr Šedina: „Prvních 20 minut jsme byli ve hře, ale bohužel jsme zavčasu neproměnili své šance. Následujících 20 minut jsme udělali chyby při útokové hře, což nás stálo hodně sil, i když jsem rád, že jsme v poslední čtvrtině vynaložili obrovské úsilí na obranu. Nizozemsko bylo nakonec lepším týmem a my jsme jim za zápas vděční."

Článek publikoval: David Lahr
dne: 27.11.2023 19:51