Polsko 28 : 36 Česká republika

Reprezentace

Vytvořeno: 19.03.2024 08:47

16 září 2023 Česká reprezentace zvládla odehrát mezinárodní přátelské utkání proti polskému výběru v městě Kalisz. Jednalo se o utkání v kategorii Men´s International – další ze 3 zápasů české reprezentace v roce 2023.

Dvě brzké položení během čtyř minut od Vrchlabského křídelníka z Mad Squirrels Matěje Schejbala připravili základ pro výhru České republiky 36:28 proti Polsku na stadionu Majkowski Wembley v Kaliszi v seniorské reprezentaci mužů.

V zápase hraném ve skvělém duchu Polsko otevřelo skóre hned v první minutě položením zadáka Fabiana Glinkowskeho. Češi ale vrátili úder 22 body, které zůstaly bez Polské odpovědi. Vrchlabský rodák David Bělohlávek prvním ze svých dvou položení a impozantním výkonem Jakuba Hudrlíka se 4 proměněnými konverzemi tak Češi uzavřeli první půli skórem 22:10 pro český výběr.

Místní hráč Łukasz Kostecki z Husaria Kalisz odpověděl před koncem prvního poločasu a upravil tak skóre na 22:10. Ve druhém poločase Jonathan Tutak a útočník Michał Krzypkowski ještě snížili rozdíl, ale další české položení v podání Tomáše Kasíka z Mad Squirrels a hráče Barbarians Letohrad Josefa Bryndy zajistili Česku výhru i přes další polské skórování od Tomasze Zerbeho.

Colin Baker, hlavní trenér Polska, řekl: „Jsme velmi hrdí na své kluky a zvláště na to, že tým je celý složený z domácích hráčů, kteří do toho dali všechno. Pro všechny zúčastněné to byl velký zážitek a gratulujeme sousedům z České republiky k vítězství v nádherné soutěži.“

Hlavní trenér českého týmu Tomáš Adamec poznamenal: „Naším hlavním cílem bylo dát příležitost novým hráčům, kteří ukázali své dovednosti a získali nové zkušenosti. Začali jsme důrazně a brzy dominovali, pár chyb a jejich potrestání znamenalo těsnější skóre, ale v závěrečných 20 minutách jsme rázně zakončili. Polsko hrálo velmi dobře a hodně se zlepšilo, což je dobré pro rugby league ve střední Evropě.”

Článek publikoval: David Lahr
dne: 19.03.2024 08:47