Rozlosování Mistrovství Evropy skupiny B v roce 2023

Reprezentace

Vytvořeno: 15.12.2022 12:52

Mistrovství světa Rugby League 2021, odehrané vinou pandemie až v letošním roce, je sotva pár týdnů za námi a přípravy na to další, které se uskuteční v roce 2025 ve Francii, nabírají na obrátkách. Jednou ze stěžejních součástí kvalifikace na tento turnaj budou zápasy v rámci Mistrovství Evropy.

Našeho národního týmu se, zejména díky vyloučení Ruska, týká účast ve skupině B. Spolu s námi se v této skupině nachází šest týmů, které se kvalifikovaly především na základě reprezentačního koeficientu. Skupinu B dále tvoří týmy Norska, Německa, Ukrajiny, Nizozemska a také účastníka letošního mistrovství světa, tým Řecka.

Skupina B je rozlosována do dvou podskupin. Naše reprezentace se tak utká s týmy Německa a Nizozemska. S Nizozemskem jsme se naposledy utkali v loňském finále skupiny Euro D v Turecku, kde jsme prohráli skórem 36:10. S Německem jsme se utkali v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2021 v roce 2018 a rovněž v tomto, velmi deštivém, zápase jsme na domácí Němce byli krátcí.

Rozlosování zápasů rozhodlo, že týmu Německa se opět postavíme na jeho domácí půdě, zato Nizozemsko tentokrát vyzveme doma. Specifikum nadcházející reprezentační sezóny bude v tom, že oba dva reprezentační zápasy odehraje náš reprezentační tým během dvou víkendů v řadě. Zápas v Německu se odehraje v sobotu 21. října 2023, domácí zápas s Nizozemskem pak proběhne v sobotu 28. října 2023.

Konec října tak bude pro české fanoušky rugby league velice atraktivní. Očekává se, že v této době bude vrcholit boj o domácí mistrovský titul a k tomu ještě dva strhující a velice důležité zápasy na mezinárodním poli. K tomu rozhodně musíme připočítat to, že by reprezentace měla ještě odehrát alespoň jeden přípravný zápas, který realizační tým momentálně vyjednává.

Po letošním hubeném roce nás tak čekají bohaté reprezentační hody. O motivaci domácích hráčů v zimní přípravě by tak nemělo být nejmenších pochyb!

Tomáš Adamec

Článek publikoval: David Lahr
dne: 15.12.2022 12:52