Sestava českého národního týmu do 21 let proti srbské U20

Novinky

Vytvořeno: 16.08.2021 13:30

V sobotu 21. srpna se v srsbském hlavním městě Bělehrad utká od 18. hodin naše U21 reprezentace s domácím reprezentačním týmem srbské U20.

“Tento zápas se měl uskutečnit již v roce 2020, kdy byl tento zápas naplánován na 21. března.” říká asistent trenéra Tomáš Adamec. Bohužel světová krize způsobená rychle se šířícím onemocněním Covid-19 způsobila to, že hranice České republiky byly několik týdnů před plánovaným odjezdem uzavřeny a reprezentace tak nemohla k zápasu odcestovat. Stejná situace byla bohužel i na podzim a také letos na jaře. Zápas byl proto odložen téměř o rok a půl. 

Zápas se Srbskem byl a je pro náš tým klíčový. Po zápase s juniorskou reprezentací Polska v roce 2019, ve kterém jsme jasně dominovali, jsme cítili, že je potřeba naše hráče konfrontovat s kvalitním soupeřem. Teprve ten nám bude moci ukázat, jak jsme na tom v porovnání s týmy řekněme evropského středu. Státy jako Anglie, Francie nebo Itálie jsou stále ještě desítky let napřed. Konfrontace se zeměmi jako Srbsko, Ukrajina, Norsko a podobně už nám ale může dát reálný obraz kvalit našeho týmu. Tyto země mají bohatší historii Rugby League, než my. Do těchto pater ale krok po kroku směřujeme.” říká hlavní trenér David Lahr a dodává. “Projekt juniorské reprezentace začal někdy v roce 2018, kdy se v týmu Mad Squirrels Vrchlabí podařila vychovat silná skupina hráčů ve věku 15-17 let. Na tuto skupinu se nám podařilo navázat dalšími kvalitními hráčy z celé ligy a vytvořili jsme tým zhruba 30-35 hráčů, ze kterých jsme v průběhu let budovali širší kádr reprezentačního týmu. Cílem bylo hlavně vytvořit z hráčů jednotlivých týmů jeden kolektiv, který bude táhnout za jeden provaz. Zároveň také sjednotit tréninkové postupy a začlenit do nich jednotlivé hráče. Kvalita tréninkových podmínek jednotlivých týmů je všeobecně velmi rozmanitá a co se trénuje v jednom týmu, nemusí se trénovat v jiném týmu.”

Tým odjíždí ve čtvrtek večer a nnávrat je plánovaný na neděli. “Musíme říci, že nejenom díky hráčům je tento reprezentační výjezd možný. Velký dík patří generálnímu sponzorovi  juniorského týmu, firmě VVS Verměřovice s.r.o., která svým sponzorským darem zajistila dopravu do Srbska a zpět.” říká prezident CZRLA Lukáš Hergott.

Český národní tým U21:

1) Jakub Tichý (Slavia Hradec Králové)
2) Filip Mikuláš Kolowrat Krakowský (Barbarians Letohrad)
3) Josef Brynda (Barbarians Letohrad)
4) Tomáš Morávek (Orli Havlíčkův Brod)
5) Dominik Fišer (Vlci Trutnov)
6) Daniel Veselý (Krupka Dragons)
7) Jakub Hudrlík (Mad Squirrels Vrchlabí)
8) Jakub Jirman (Mad Squirrels Vrchlabí)
9) Tomáš Horák (Vlci Trutnov)
10) Kryštof Pecold (Mad Squirrels Vrchlabí)
11) Taras Turkevyč (Mad Squirrels Vrchlabí)
12) Miroslav Kutík (Slavia Hradec Králové)
13) Jiří Pecháček (Vlci Trutnov)
14) Tomáš Kasík (Hodonín Black Angels)
15) Jakub Czermák (Krupka Dragons)
16) Vojtěch Berka (Olymp Praha)
17) Kryštof Henzl (Orli Havlíčkův Brod)
18) Vít Studecký (Krupka Dragons)

Trenér: David Lahr
Asistenti trenéra: Paul Monteiro, Tomáš Adamec

Stream utkání:

Link bude doplněn.

Článek publikoval: David Lahr
dne: 16.08.2021 13:30