Výsledky prvního letošního turnaje v rugby league 9s

Novinky

Vytvořeno: 28.03.2023 15:13

V sobotu 18. března se ve Veselém Žďáru na uskutečnil první turnaj jarní pohárové 9s série.

Na turnaj přijeli čtyři týmy převážně z pardubického a královéhradeckého kraje. Kromě domácích Orlů z Havlíčkova Brodu se turnaje účastnila Slavia Hradec Králové, Deers Rychnov nad Kněžnou a Mad Squirels Vrchlabí. Hlavními favority turnaje byly 9s mistři předchozích let z Hradce Králové a také mistři ČR v třináctkovém ragby z Vrchlabí.

První zápasy ale ukázali, že to nemusí být úplně tak, jak to před turnajem vypadalo na papíru. V prvním zápase domácí potrápili hráče Vrchlabí a přestože prohráli, rozdíl byl pouze v jednom skórování. Pomyslným vrcholem turnaje měl být souboj Hradce Králové a Vrchlabí. Přestože Hradečtí skórovali jako první, byl to také jejich poslední zápis na skóre v tomto zápase. Vrchlabí si v průběhu zápasu připsalo několik položení a zaslouženě zvítězilo.

Před poslední sérií zápasů to tedy vypadalo tak, že Vrchlabí si na prvním turnaji připíše vítězství a Hradec bude bojovat o druhé místo. Nebylo by to ale Rugby League, aby vše bylo tak, jak se zdá. Vrchlabší v posledním zápase omladili sestavu a překvapivě prohráli s Deers Rychnov nad Kněžnou, kteří si připsali cenný skalp na začátek sezóny. Hradec tedy teoreticky ještě mohl bojovat o první místo. Potřeboval by ale porazit domácí Orli vysokým rozdílem. A to se také stalo. Hradec Vyhrál poslední zápas 30:0 a díky skóre nakonec z prvního turnaje sezóny vezou zlato. Druhé místo připadlo Vrchlabí, třetí místo vybojovali domácí Orli a na čtvrtém místě se umístil tým z Rychnova nad Kněžnou.

Další zastávkou 9´s poháru budou 1. dubna Dlouhoňovice, kde budou turnaj pořádat domácí Barbarians Letohrad. Turnaj bude po dvou letech opět benefiční a výtěžek turnaje poputuje rodičům nevyléčitelně nemocné Viktorky.

Výsledky

Tým ASkóreTým B
Havlíčkův Brod6:12Vrchlabí
Hradec Králové24:4Rychnov nad Kněžnou
Havlíčkův Brod20:4Rychnov nad Kněžnou
Hradec Králové6:18Vrchlabí
Vrchlabí10:14Rychnov nad Kněžnou
Havlíčkův Brod0:30Hradec Králové

Pořadí

  1. Hradec Králové
  2. Vrchlabí
  3. Havlíčkův Brod
  4. Rychnov nad Kněžnou

Článek publikoval: David Lahr
dne: 28.03.2023 15:13